مخازن انبساط

کد محصول نام محصول لیتراژ / Liter ارتفاع / H (بیرونی) قطر / D
نمایش جزییات 1916041 منبع انبساط 60 لیتری آبی 60 55 46
نمایش جزییات 1936044 مخزن انبساط 60 لیتری سه لایه فوم دار 60 55 46
نمایش جزییات 1936065 مخزن انبساط 80 لیتری سه لایه فوم دار 80 63 48
نمایش جزییات 1931061 منبع انبساط 80 لیتری 80 63 48
نمایش جزییات 1931071 منبع انبساط 100 لیتری 100 68 51
نمایش جزییات 1931071 مخزن انبساط 100 لیتری سه لایه فوم دار 100 68 51
نمایش جزییات 1931101 منبع انبساط 150 لیتری 150 75 58
نمایش جزییات 1931131 منبع انبساط 200 لیتری 200 80 64

مخزن انبساط طبرستان

مخزن انبساط معمولاً برای سیستم‌های گرمایش مرکزی مانند شوفاژ و موتورخانه استفاده می‌شود. این مخزن جهت کنترل فشار سیالات در هنگام بالا رفتن دما، جلوگیری از آسیب به لوله‌های متصل و سایر موارد کاربرد دارند. به‌همین‌دلیل، «مجتمع پلاستیک طبرستان» با ارائۀ انواع مخزن پلی اتیلنی مرغوب به مصرف‌کنندگان جهت خرید منبع انبساط کمک می‌کند. شما می‌توانید منبع انبساط پلی اتیلن موردنظر خود را از بین طیف گسترده‌ای از ظرفیت‌ها و ابعاد مختلف انتخاب کنید. همچنین جهت دریافت اطلاع تکمیلی می‌توانید از طریق تماس با نمایندگی‌های فروش شهر خود، از قیمت مخزن انبساط مطلع شوید.

مخزن انبساط چیست؟

مخزن انبساط از مادۀ پلی اتیلن و به شکل استونه‌ای تولید می‌شود. همان‌طور که گفته شد این مخزن برای متعادل کردن فشار اضافی سیالات گرم‌شده و جبران کاهش فشار آب درون سیستم‌های گرمایش مرکزی استفاده می‌شود. در سیستم‌های گرمایش مرکزی توجه به دما و حجم بسیار مهم است. دمای آب داخل لوله‌ها بر اثر حرارت بالا می‌رود و موجب افزایش حجم آب در گردش می‌شود. این افزایش حجم ممکن است به لوله‌ها و اتصالات سیستم گرمایشی فشار وارد کند. این فشار وارده به قسمت‌هایی مانند دیگ سیستم گرمایش آسیب (اغلب ترکیدگی) می‌زند.

برای جلوگیری از چنین مشکلاتی اغلب از شیر اطمینان استفاده می‌شود. اما شیر اطمینان ممکن است به دلیل بروز مشکل فنی به‌درستی عمل نکند و باعث ایجاد خطراتی در کل سیستم شود. بهترین راه‌حل برای رفع همیشگی این مشکل، خرید منبع انبساط است. این مخزن بر روی قسمتی از شبکۀ لوله‌کشی سیستم گرمایشی نصب می‌شود تا به کنترل تغییرات مربوط به افزایش فشار و جبران کاهش فشار آب ناشی از نشتی در سیستم کمک کند.

مزایای منبع انبساط

از فواید مخزن انبساط باز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قابل استفاده در انواع ساختمان‌ها
 • کاهش‌دهندۀ تلفات حرارتی سیستم گرمایش موتورخانه
 • وزن کم و مقاومت بالا در برابر خوردگی
 • تنوع گسترده در ظرفیت‌ها، ابعاد و دارای مدل سه لایۀ فوم‌دار
 • آب‌بندی کامل و بدون نشتی
 • قابلیت سوراخ کردن آسان و نصب لوله
 • کاهش استهلاک تأسیسات مربوط به سیستم مرکزی
 • بالا بودن ضریب اطمینان مخزن انبساط پلی اتیلن در برابر تحمل فشارهای بالا
 • کاهش احتمال آسیب به اجزای سیستم گرمایش مرکزی و ترکیدگی دیگ
 • مقاومت بالا در برابر اشعۀ مخرب ماوراءبنفش نور خورشید

نکته: لایه فوم‌دار در مخزن باعث عایق‌بندی بهتر جهت جلوگیری از انتقال حرارت و حفظ دمای سیال درون منبع می‌شود.

محاسبۀ ظرفیت منبع انبساط

محاسبۀ ظرفیت یک مخزن انبساط به نوع سیستم گرمایشی، فضای قرارگیری و مساحت ساختمان وابسته است. دیگر عوامل تأثیرگذار بر حجم منبع انبساط پلی اتیلن می‌تواند شامل حجم آب در گردش در سیستم، حداکثر میزان انبساط، حداکثر دمای موردنیاز، افزایش حجم آب در گردش، حداکثر فشار موردنیاز و ظرفیت دمایی دیگ باشند. محاسبۀ ظرفیت منبع به این دلیل مهم است که اگر حجم مناسب را انتخاب نکنید، ممکن است با مشکلات زیر مواجه شوید:

 • سرریز شدن بیش‌ازحد آب
 • از دست دادن حجم بالایی از آب گرم
 • عدم دریافت فشار مناسب آب در سیستم
 • بالا رفتن هزینه‌های انرژی

اگر شما استخر در منزل یا ساختمان خود دارید برای نگه داری مواد کلردار و ضدعفونی آن نیاز به مخزن کلرزنی دارید، تا بتوانید آن را نگه‌داری کنید. طبرستان مفتخر به تولید این نوع مخازن برای شما می‌باشد.

قیمت مخزن انبساط طبرستان

قیمت تانکر انبساط بسته به عوامل مختلف متفاوت است. برای مثال، مخزن سه لایه فوم‌دار به‌دلیل داشتن یک لایه فوم، قیمت بیشتری نسبت به منبع تک لایه دارد. همچنین عوامل دیگری مانند کیفیت ساخت، تولید استاندارد، ظرفیت و ابعاد مخزن، میزان عرضه و تقاضا و سایر موارد به‌طورمستقیم در قیمت منبع انبساط تأثیرگذار هستند.

باید به این نکته مهم توجه داشته باشید که مخزن انبساط پلی اتیلن، هم از نظر کیفیت و هم قیمت، گزینه بهتری نسبت به مخزن فلزی است. تانکرهای فلزی به‌مرورزمان دچار زنگ‌زدگی، خوردگی و نشتی می‌شوند. درنتیجه، هزینۀ تعمیر و نگهداری آن‌ها زیاد است.

نکات مهم در نصب و استفاده از منبع انبساط

قبل از خرید منبع انبساط باید در مورد نحوۀ نصب و استفاده از این مخزن اطلاعات خود را کامل کنید. پس مهم است به نکات زیر توجه کنید:

 • منبع انبساط پلاستیکی به یک شیر شناور (فلوتر) جهت تثبیت سطح آب نیاز دارد.
 • مخزن انبساط پلی اتیلن باید در ترازی بالاتر از نقطۀ اجرای سیستم گرمایشی قرار گیرد.
 • بهترین مکان نصب تانکر انبساط باز در بام ساختمان است.
 • لولۀ سرریز از منبع انبساط باید تا داخل موتورخانه ادامه پیدا کند (جهت تعمیر راحت).

شما برای نگه‌داری آب برای ساختمان و اتصال آن به پمپ می‌توانید، از منبع افقی استفاده کنید و به واسطه آن فشار آب منزل یا ساختمان خود را کنترل کنید و از افت فشار جلوگیری کنید.

فروش منبع انبساط از «مجتمع پلاستیک طبرستان»

انواع منبع انبساط پلی اتیلن در ظرفیت‌ها و ابعاد مختلف توسط «گروه صنعتی مجتمع پلاستیک طبرستان» به فروش می‌رسند. اولویت این شرکت بر تولید مخازن باکیفیت و جلب رضایت مشتریان عزیز است. تمامی مخازن انبساط پلی اتیلن طبرستان دارای استاندارد و گواهی‌نامه‌های بهداشتی هستند. شما این امکان را دارید تا محصول موردنظر خود با بررسی شرایط فروش و لیست قیمت مخزن انبساط از ما خریداری کنید.