استخر

جزئیات محصول کد محصول نام محصول ارتفاع / H (بیرونی) قطر / D طول / L عرض / W
نمایش جزئیات 2416001 استخر تلسکوپی 60 204
نمایش جزئیات 2416002 استخر کودک بلودریم 53 270 214
نمایش جزئیات 2416541 استخر بلوپارک 143 450 220

یکی از تفریحات بزرگ افراد در سنین مختلف آب‌بازی و شناکردن در استخر است. به طور کلی، گذراندن اوقات و آب‌تنی، لذتی وصف‌ناپذیر دارد و هر فردی با انجام آن احساس شادی و خوشحالی می‌کند. اما در برخی شرایط مانند عدم‌داشتن فضای مناسب در باغ و منزل برای طراحی یک استخر، عدم علاقه و توانایی به حضور در استخر‌های عمومی، گسترش بیماری‌هایی نظیر کرونا و بسیاری از دلایل دیگر، تولیدکنندگان محصولات پلی اتیلنی، به فکر طراحی استخرهایی برای کودکان با قابلیت استفاده در فضای باز و بسته بیفتند.

انواع استخر پلی اتیلن طبرستان

در مجتمع پلاستیک طبرستان انواع مختلفی از استخر‌ها تولید می‌شوند که نام آن‌ها عبارت‌ است از: 

– استخر بلودریم

– استخر تلسکوپی

– استخر بلو پارک

– استخر بلو گلکسی

در ادامه هر یک از این استخرها را معرفی خواهیم کرد:

استخر بلودریم

استخر بلودیرم، یکی از محصولات خاص و منحصربه‌فرد مجتمع پلاستیک طبرستان با قابلیت نصب در فضای باز و بسته است. این استخر با نام انگلیسی Blue Dream”” طراحی خاص دارد. تا کودکان بتوانند از آن استفاده کنند. در یک نگاه کلی استخر بلودریم، دارای دو سکو جهت نشستن و استفاده به عنوان پله برای کودکان است. همچنین یک سرسره در میان این دو سکو وجود دارد که کودکان می‌توانند از این سرسره استفاده کرده و لحظات جذابی را تجربه کنند.

ابعاد استخر بلودریم

استخر Blue Dream ابعاد مناسبی دارد که باعث می‌شود کودکان به راحتی بتوانند از آن استفاده کنند. این استخر دارای طول 270 سانتی‌متری، عرض 214 سانتی‌متری و ارتفاعی 53 سانتی‌متری است.

استخر تلسکوپی

استخر تلسکوپی، همانند استخر بلودریم یکی از استخرهای خاص و منحصربه‌فرد شرکت مجتمع پلاستیک طبرستان است که به دلیل داشتن شکل دایره‌ای و پلکانی، به آن استخر تلسکوپی گفته می‌شود. استخر تلسکوپی  برای آب‌تنی کودکان کمتر از 5 سال مناسب است. همچنین والدین می‌توانند از این استخر در هنگام استحمام فرزندان خود نیز استفاده کنند.

ابعاد استخر تلسکوپی

استخر تلسکوپی دارای قطر 204 سانتی‌متری و ارتفاعی به طول 60 سانتی‌متر است.

استخر بلو پارک

استخر بلو پارک (Blue park) یکی از استخرهای منحصربه‌فرد طبرستان است. در عرض این استخر، پله‌هایی تعبیه شده تا کودکان در هنگام ورود و خروج از آن راحت باشند. همچنین ارتفاع این پله‌ها با توجه به قد کودکان تنظیم شده است تا کودکان در هنگام استفاده از این پله‌ها آسیبی نبینند. قابل ذکر است که امکان استفاده از این پله‌ها به عنوان سکو نیز وجود دارد.

ابعاد استخر بلو پارک 

استخر بلو پارک طبرستان، دارای طول 450 سانتی‌متری، عرض 220 سانتی متری و ارتفاعی به طول 143 سانتی‌متر است. ابعاد بزرگ این استخر باعث شده تا بزرگسالان نیز بتوانند از این استخر زیبا استفاده کنند.

استخر بلو گلکسی

استخر بلو گلکسی طبرستان، یک استخر ساده با مقاومت بسیار بالا و ابعاد مناسب است. این استخر مستطیلی شکل، استحکام بسیاری بالایی دارد. همچنین شکل ظاهری این استخر باعث شده تا حتی بزرگسالان نیز برای استراحت در آب بتوانند از این استخر استفاده کنند.

ابعاد استخر بلو گلکسی

استخر بلو گلکسی، دارای طول 476 سانتی‌متری، عرض 316 سانتی‌متری و ارتفاع 160 سانتی‌متری است.

ویژگی‌های استخر های طبرستان

استخرهای مجتمع طبرستان دارای ویژگی‌های متعددی هستند که هر یک از این ویژگی‌ها در بخش‌های مختص به خود بررسی می‌شوند. در ادامه ویژگی‌هایی چون ابعاد، طراحی، جنس بدنه، محل استفاده و محدودیت سنی بررسی خواهیم کرد.

طراحی

در طراحی این استخرها به نکات بسیاری توجه شده است. لبه‌های داخلی و بیرونی این استخر، سکوها و سرسره‌ها به نحوی طراحی شده‌اند تا افراد در صورت برخورد با آن‌ها دچار آسیب‌دیدگی نشوند. همچنین در استخر بلودریم، در چهار گوشه این استخر، محلی تعبیه شده تا در صورت نیاز، امکان نصب سایه‌بان برای جلوگیری از آفتاب‌سوختگی وجود داشته باشد. ریپ‌های موجود در بدنه انواع استخر طبرستان، علاوه بر زیبا‌یی‌بخشی به این استخرها، موجب افزایش استحکام آن‌ها نیز شده‌ است.

جنس بدنه

استخرهای ذکر شده از جنس پلی اتیلن درجه یک هستند و از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است. همچنین در مواد اولیه آن‌ها از برخی مواد خاص استفاده شده که این مواد، موجب مقاومت استخر در برابر اشعه مخرب UV می‌شوند. در نتیجه هیچ نگرانی از بابت قرارگرفتن استخر در برابر تابش مستقیم نور خورشید وجود ندارد. همچنین انواع استخر پلی اتیلنی، در برابر ضربات ناشی از بازی و فعالیت، مقاومت بالایی دارند و به هیچ عنوان دچار شکستگی و آسیب‌دیدگی نمی‌شود.

محل قابل استفاده

استخر بلودریم، تلسکوپی، بلو پارک و بلو گلکسی با توجه به ویژگی‌هایی چون مقاومت در برابر اشعه UV و قابلیت نصب سایه‌بان، قابلیت استفاده در فضای باز را دارند. همچنین با توجه به مقاومت بالا در برابر ضربه و شکستگی، استفاده از این استخرها در فضای بسته هیچ خطری در پی ندارد. در نتیجه از استخرهای مجتمع طبرستان می‌توان هم در فضای بسته و هم در فضای باز استفاده کرد. 

محدودیت سنی

همانطور که گفته شد، استخر پلی اتیلنی به دلیل استحکام بالای و ابعاد مناسبی که دارد، برای استفاده تمامی افراد در هر سنی مناسب است.

جمع‌بندی

در این مقاله تلاش کردیم تا استخرهای منحصربه‌فرد و خاص مجتمع پلاستیک طبرستان را بررسی کنیم. همانطور که گفته شد، این استخرها از پلی اتیلن باکیفیت تولید شده و از ویژگی‌های مثبت متعددی برخوردار هستند. برای ذکر این ویژگی‌ها می‌توان به قابلیت استفاده برای تمام سنین، مقاومت در برابر اشعه خورشید، مقاومت در برابر ضربه، قابلیت نصب سایه‌بان و … اشاره کرد.

مجتمع پلاستیک طبرستان

مجتمع پلاستیک طبرستان، یکی از برترین و بهترین تولیدکنندگان مخازن و محصولات پلی اتیلنی در ایران و خاورمیانه است. استخر بلودریم، تلسکوپی، بلو پارک و بلو گلکسی، به عنوان محصولات این شرکت، با بالاترین کیفیت به تولید رسیده و  مشتریان محترم می‌توانند این استخرها را از نمایندگی‌های معتبر این مجتمع در سراسر ایران خریداری نمایند.