استفاده از مخزن آب برای ساختمان دارای مزایای زیر است:

 

تأمین آب موردنیاز ساختمان هنگام قطع شبکه آب شهری:

در فصول گرم سال ، در ساعات اوج مصرف ، فشار آب شبکه شهری کاهش می یابد و مصرف کنندگانی که در مناطق شهری یا دارای جمعیت بیشتری هستند اغلب با مشکل قطعی آب مواجه می شود. در این مواقع با تکیه بر آب ذخیره شده در مخزن آبی و با کمک پمپ می توان این روزها را بدون مشکل سپری کرد.

مخزن آب

مخزن آب

کاهش فشار در شبکه آب شهری در ساعات اوج مصرف:

با حذف مکش مستقیم پمپ ها از شبکه آب شهری و تأمین آب از مخزن  آبی ذخیره، فشار ساکشن از آب شهر برداشته می شود.

فشار آب مورد نیاز ساختمان را با کمک پمپ کنترل کنید:

با کمک پمپ و مخزن آب می توان فشار آب مورد نیاز را همیشه در دسترس ساکنان یک مجتمع مسکونی قرار داد.

حل مشکل فشار آب در طبقات بالای آپارتمان

حل مشکل فشار آب در طبقات فوقانی ادارات به دلیل افزایش مصرف و کاهش منابع آب برای بسیاری از هموطنان به یک چالش جدی تبدیل شده است. در سال گذشته که بیماری همه گیر Covid 19 یا Corona بر ما تأثیر گذاشته است ، مصرف آب نیز کمی افزایش یافته است. به خصوص اگر در طبقات بالا زندگی کنید ، مشکل افت فشار آب در ساختمان خود را بیش از سایر ساکنان احساس خواهید کرد.

راه حل نهایی و قطعی برای خلاص شدن از افت فشار آب و عواقب دردناک آن به ویژه در طبقات فوقانی ، خرید مخزن ذخیره آبی با حجم مناسب است تا حتی در صورت کمبود با مشکل کمبود روبرو نشویم. ما همچنین برای رساندن آب به بالاترین شیر آب در ساختمان با فشار صحیح به پمپ مناسب نیاز داریم. اما برای ساکنان طبقات چهارم باید توجه داشت که در صورت جدا شدن کنتورها ، ساکنان طبقات فوقانی با نصب مخزن 200 تا 500 لیتری و پمپ نیم اسب می توانند به راحتی مشکل خود را حل کنند.  اما اگر لوله کشی مجزا نداشته باشند و کنتور همگانی باشد ، تهیه مخازن و پمپ های ذخیره سازی با همکاری سایر ساکنان برای آنها ضروری است. با این حال ، ممکن است همکاری لازم در زمینه تأمین مالی خصوصاً در طبقات اول و دوم فراهم نشود.

مخزن آبی مناسب (پلی اتیلن) ​​و روش نصب آن

  در مناطقی که دارای جاذبه های گردشگری هستند ، حتی در یک زمان از سال که ترافیک زیادی از مسافر وجود دارد ، یک یا چند روز با کمبود آب مواجه خواهند شد. در این موارد ، بهترین راه حل ذخیره آب در مخازن پلی اتیلن بهداشتی است. البته اگر با قطعی برق نیز روبرو هستید ، بهتر است مقداری از آب ذخیره شده در مخزن را که 5 متر یا بیشتر از محل زندگی شما است ، نگه دارید. به این ترتیب در صورت خرابی آب بدون پمپ ، فشار آب کافی خواهید داشت.

  همانطور که در بالا ذکر شد ، در هر صورت شما به یک مخزن ذخیره آب نیاز دارید. مهمترین ویژگی یک منبع آب مناسب پلی اتیلن استاندارد سازی و بهره مندی از سایر نیازهای اساسی است. بنابراین ، باید از مخزنی استفاده شود که می تواند به ذخیره آب در شرایط استاندارد و تمیز کمک کند. به عنوان مثال ، برخی از مخازن به دلیل عبور نور خورشید باعث رشد جلبک ها در آب می شوند.

  سازمان غذا و دارو گواهی های سیب سلامت را به حامل ها و ابزارهایی که برای حفظ آب آشامیدنی و انواع غذاها کار می کنند ، صادر می کند. سیب های سلامت حاکی از سازگاری ابزار و مخزن مربوطه با غذا و آب آشامیدنی است.

سیستم پمپ و مخزن آب مناسب را انتخاب کنید

همانگونه که بالاتر ذکر شد، نصب سیستم مخزن پلی اتیلنی ، پمپ و مخزن تحت فشار از قواعدی تبعیت می کند و برای حل دائمی مشکل کم آبی و افت فشار آب بایستی چند عامل مختلف را در نظر داشت و با انجام برخی محاسبات ساده اقدام به خرید مخزن و پمپ نمود.

مقالات

مخزن آب

دیدگاهتان را بنویسید